AfrikaEgypt

6 dôvodov prečo cestovať do Egypta

egypt-history
S fascinujúcou históriou, ktorá siaha až k úsvitu civilizácie, je Egypt považovaný za najstaršiu turistickú destináciu sveta. Úžasné chrámy a pyramídy afrického národa pútali predstavivosť cestujúcich už tisíce rokov.

Egypt je jednou z najlepších krajín na strávenie dovolenky, vďaka úžasnému počasiu, krásnym plážam, koralovým útesom, kvalitným službám a  množstvom miest a zaujímavostí, ktoré môžete navštíviť.

Zaži dovolenku snov a spoznaj skryté poklady Afriky. Dovolenkuj v Egypte za super ceny. 

1) Celoročná destinácia

Egypt je dlhodobo najpopulárnejší cieľ celoročných dovoleniek . V celom Egypte sú dni obvykle teplé alebo horúce a noci chladné. Egypt má iba dve ročné obdobia: miernu zimu od novembra do apríla a horúce leto od mája do októbra. Egypt je považovaný za najhorúcejšiu a najslnečnejšiu krajinu sveta s letnými teplotami 40 – 50°C.

V zimnom období sa teploty pohybujú v rozmedzí 20 až 26 stupňov. Ideálny čas na výlety k slávnym egyptským pamiatkam a atrakciám je práve počas zimy, medzi decembrom a februárom, kedy sú miernejšie teploty a vaše „potulky“ budú určite príjemnejšie. Teplota mora má v zimnom období  21-22 stupňov.

2) Vysoký štandard hotelov a kvalitné služby

Hotely sa vyznačujú poskytovaním vysoko kvalitných služieb. Vo väčšine hotelov nájdete bohatý výber reštaurácií, udržiavané záhrady a rozľahlé pláže.

Hotel Mercure – Hurghada

Moderne zariadený hotel sa nachádza v južnej časti Hurghady. Je obklopený krásnou záhradou na pobreží krištáľovo čistého Červeného mora s fascinujúcimi koralovými útesmi. Je lemovaný nádhernou piesočnatou plážou vo vzdialenosti cca 12 km od centra Hurghady – Sakkala. Hotel disponuje dvomi A la carte reštauráciami, kde hostia môžu ochutnať jedinečné pokrmy miestnej a medzinárodnej kuchyne. Svojim klientom ponúka strávenie príjemnej dovolenky aj vďaka zabezpečenému večernému programu.

https://www.youtube.com/watch?v=qL8khxzUf1k&t=29s

Albatros Citadel Resort – Sahl Hasheesh

Unikátny hotel Albatros Citadel skladajúci sa z viacerých budov postavených z prírodných koralových kameňov, ktoré boli ručne vytesané z okolitých hôr sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite Sahl Hasheesh v blízkosti  Hurghady. Samotné centrum letoviska Hurghada je vzdialené 25 km. Hotel disponuje súkromnou plážou, ktorej súčasťou sú 3 unikátne lagúny s piesočnatým a pozvoľným vstupom do mora, ale aj koralový útes priamo pri pobreží, čo ocenia najmä milovníci šnorchlovania. 

https://www.youtube.com/watch?v=BotkcqqUv28

Pickalbatros Sea World – Marsa Alam

Pickalbatros Sea World je jedinečným konceptom oázy, pripomínajúci luxusne vybavené moderné satelitné mestečko. Je situovaný pri krásnej dlhej piesočnatej pláži, ktorú obmýva krištáľovo priezračné Červené more. Tento rezort uspokojí potreby náročnejších klientov nielen vďaka vysokej kvalite, ale aj širokej ponuke poskytovaných služieb. Nájdete tu prvotriedne wellness centrum, fitness a aquapark, ktorý poteší najmä detskú časť klientov. Je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú stráviť nezabudnuteľnú dovolenku.

3) Nádherný podmorský svet

Egypt je raj pre potápačov a šnorchlistov, ktorých lákajú pestré korálové útesy, farebné rybičky, jedinečné korytnačky, priateľské delfíny a úžasná podvodná viditeľnosť. Jednou z najlepších vecí na potápaní v Egypte je, že je vhodné pre všetky úrovne potápačov. Ak práve začínate a chcete nazbierať skúseností, tak práve v Egypte sú mnohé potápačské centrá, ktoré vám umožnia dostatočne ľahký ponor na rovnako krásnych miestach ako pre pokročilých potápačov.

Egypt ponúka nespočetne veľa lokalít vhodných na šnorchlovanie. Bez ohľadu na to, či budete dovolenkovať v Hurghade, Sharm el Sheikhu, Marsa Alam, alebo Tabe môžeme zaručiť, že podvodná scenéria vás nesklame!

4) Ohromujúce pláže

Ohromujúce pobrežie pozdĺž Červeného mora je magnetom pre vyznávačov slnka, ktorí hľadajú celoročné slnečné lúče. Pláže v Egypte ponúkajú všetko po čom túžite – či už sú to dobrodružné morské športy, šnorchlovanie, luxusné jedlo na pláži, relax na ležadlách, potápanie alebo spoznávanie prírodných krás. Niektoré z egyptských pláží patria medzi najluxusnejšie pláže na svete, vrátane mnohých 5-hviezdičkových letovísk a hotelov.

5) Skvelé ceny

Samotná cena zájazdu je len jednou z položiek. Aj pri all inclusive pobytoch, ak neplánujete presedieť celý pobyt na hoteli, je potrebné rátať aj s ďalšími výdavkami a poplatkami, o ktorých by ste mali dopredu vedieť. Spotrebiteľské ceny sú vo všeobecnosti nižšie ako na Slovensku. Pozrite si aké sú priemerné ceny potravín, nápojov a niektorých služieb

chlieb 500 g – 0,80 €

1,5 l minerálka  – 0,30 €

pivo 0,5 l  – 1,30 €

cappuccino – 1,70 €

Coca Cola 0.33l v reštaurácií – 0,80 €

obed v  lacnejšej reštaurácií – 3,80 €

prenájom auta (cena za 1 deň) – 35 €

McDonald’s menu – 3,90 €

6) História Egypta

Egypt je známy svojimi starodávnymi pokladmi a vynikajúcou históriou;, medzi ktorými dominujú pyramídy a sfinga. Medzi najvyhľadávanejšie destinácie v Egypte patria oblasti GIZA, LUXOR, ABU SIMBEL a ALEXANDRIA. Tu sú sústredené najvýznamnejšie pamiatky, ktoré odzrkadľujú starovekú civilizáciu. Pozdĺž Nílu možno obdivovať viac ako 70 pyramíd, staroveké chrámy, pohrebiská  a pozostatky dávnych miest.

0