AfrikaEgypt

Najlepšie atrakcie, ktoré na vás čakajú v noci v Hurghade

night egypt

Cez deň sa v Hurghade môžete venovať klasickým dovolenkovým aktivitám, od plávania, potápania, až po relaxovanie s drinkom v ruke. No čo podniknúť v tomto čarovnom meste večer? V našom článku vám prinášame najlepšie typy na nočné atrakcie.

1. Hurghada Marina
Medzi najlepšie atrakcie, jednoznačne patrí Hurghada Marina. Je to krásny a moderný prístav, ktorý večer naozaj ožíva. Vedľa seba sú reštaurácie, bary a obchody. Najlepšie je toto miesto navštíviť pri západe slnka, kedy si môžete vychutnať, ako slnko pomaly klesá do Červeného mora.

2. Zažite nočný život
V Hurghade je bohatý nočný život. Hneď ako padne tma, tak sa toto mesto premení z ospalého letoviska na pulzujúce párty mesto. V celom meste je veľký výber diskoték a nočných klubov.

Prečítajte si tiež: 

Najlepšie miesta na šnorchlovanie v Egypte

8 úžasných miest, ktoré by ste mali v Egypte navštíviť

Niektoré rezorty a hotely majú dokonca svoje vlastné diskotéky a nočné kluby. Tak prečo si neužiť zábavnú noc v Hurghade? Kvôli vlastnej bezpečnosti by ste však v noci v Hurghade nikdy nemali vychádzať sami. Vždy choďte von v skupinách.

3. Navštívte beduínsku dedinu
Ak hľadáte autentickú vec, ktorú môžete robiť v noci v Hurghade, vrelo odporúčame pripojiť sa na prehliadku beduínskej dediny. Tu budete môcť preskúmať beduínsky životný štýl v malej dedinke v púšti. Väčšina veľkých hotelov a letovísk ponúka výlety do beduínskych dedín.

Pri návšteve beduínskej dediny, ste zvyčajne oblečení v ich tradičných odevoch. Potom budete pozvaní do stanu, kde vám ponúknu chutné pohostenie s tradičnými egyptskými jedlami. Na väčšine zájazdov sa môžete zúčastniť aj orientálnej show a vypočuť si miestne piesne.

4. Pozrite si predstavenie
Rovnako ako vo väčšine iných obľúbených letovísk po celom svete, aj Hurghada ponúka veľký výber zábavných predstavení. Nájdete tu všetko od tanečných vystúpení a koncertov až po kúzelníkov a mnohé iné atrakcie. Niekoľko veľkých hotelov a rezortov v Hurghade ponúka svojim hosťom týždenné predstavenia.

5. Astronomický nočný výlet
Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete v Hurghade v noci urobiť, je vydať sa na astronomický nočný výlet do púšte. Tieto prehliadky začínajú po súmraku, kde vás vyženú z mesta do osamelej púšte. Tu získate úplne čistý a ničím nerušený pohľad na hviezdnu nočnú oblohu bez rušenia mestskými svetlami.

Jasná nočná obloha egyptskej púšte je jednou z najkrajších na svete. Ak by ste chceli ďalej skúmať nočnú oblohu, bude vám pridelený ďalekohľad. Mali by ste si uvedomiť, že po zotmení môže byť na púšti neskutočná zima, takže si na dovolenku nezabudnite pribaliť aj teplé oblečenie.

6. Bazár El-Dahar
Ak chcete ísť nakupovať do Hurghady v noci, mali by ste navštíviť bazár El-Dahar, ktorý leží v najstaršej časti Hurghady a zvyčajne sa zatvára neskoro v noci. Tu si môžete kúpiť všetko od oblečenia, topánok a tašiek až po prikrývky, korenie, vodné fajky a ďalšie. Pamätajte, že je dovolené zjednávať cenu. Často môže cena klesnúť až na polovicu vyvolávacej ceny.

7. Štvorkolkové Safari pri západe slnka
Ďalšou populárnou vecou, ​​ktorú môžete v Hurghade robiť v noci, je ísť na safari na štvorkolke v púšti pri západe slnka. Je naozaj krásne zažiť, ako slnko pomaly klesá nad egyptskú púštnu krajinu. Mnohé z prehliadok sú kombinované s ďalšími obľúbenými nočnými prehliadkami v Hurghade. Môžete napríklad spojiť safari na štvorkolkách s návštevou beduínskej dediny, alebo sa vydať na astronomický nočný výlet.

8. Abu Tig Marina
Abu Tig Marina leží v krásnom letovisku El Gouna, ktoré sa nachádza asi 25 kilometrov severne od Hurghady. Tu sa môžete prejsť po prístave a vychutnať si pohľad na luxusné jachty, ktoré sú mimoriadne pôsobivé. Nachádza sa tu tiež široký výber skvelých reštaurácií a barov.

Pri návšteve prístavu Abu Tig v El Gouna sa určite prešmyknite popri Downtowne. Nájdete tu krásne námestie s množstvom skvelých obchodov a reštaurácií. Nezabudnite tiež navštíviť bazár, kde môžete nakupovať bez nátlaku nedočkavých predajcov. Predajcovia v El Goune majú zakázané vyhľadávať ľudí a zjednávať cenu. Je to úplne dokonalé a oslobodzujúce pre cestovateľov!

Dúfame, že sa vám tento článok páčil. Množstvo denných aktivít, ktoré môžete podniknúť v Egypte, nájdete v našom článku 8 úžasných miest, ktoré by ste mali navštíviť v Egypte

Zdroj
Zdroj foto: www.pixabay.com
0