Dominikánska republikaKaribik

Navštívte najkrajšie oblasti v Dominikánskej republike

dr20

Boli časy, keď bol ostrov väčšinou sekundárnym cieľom návštevníkov. Tento trend sa definitívne zmenil a Dominikánska republika patrí k prvým voľbám pri návšteve Karibiku.

Aj keď je pravda, že Dominikánska republika je známa predovšetkým pre svoje rajské pláže s bielym pieskom a tyrkysovými vodami, ostrov toho ponúka oveľa viac. Keď zostanete v Dominikánskej republike, zistíte, že je to miesto, ktoré ponúka veľa rozmanitosti, pokiaľ ide o turistické aktivity a pamiatky.

Plánujete výlet do Dominikánskej republiky, ale neviete, kde sa ubytovať? Predstavujeme vám najlepšie oblasti Dominikánskej republiky.

1. Santo Domingo, najlepšie miesto na pobyt v Dominikánskej republike

Toto hlavné mesto má dôležitý historický charakter. Bolo prvým mestom formálne osídleným španielskou korunou v roku 1498, len pár rokov po prvej objavnej ceste uskutočnenej Krištofom Kolumbom.

Je dôležité poznamenať, že La Isabela bola prvým táborom v Hispaniole. Santo Domingo je nesporne prvým európskym koloniálnym mestom Ameriky, čo môžu jednoznačne oceniť tí, ktorí si zvolia toto hlavné mesto a svoje miesto na pobyt v Dominikánskej republike.

Santo Domingo a jeho koloniálna architektúra boli vyhlásené UNESCO za svetové dedičstvo v roku 1990 a toto označenie bolo kľúčové pre prilákanie turistov na ostrov. Ak vás zaujímajú historické pamiatky, ako sú kostoly, paláce, hrady, vidiecke domy a kláštory, je to ideálne miesto na návštevu.

Toto je strategické miesto na pobyt v Dominikánskej republike, pretože je veľmi blízko k hlavnému medzinárodnému letisku. Plus je tu niekoľko pláží, ktoré môžete navštíviť, spolu s kultúrnymi aktivitami a rušnou scénou nočného života.

V polovici 20. storočia Santo Domingo súťažilo proti Havane o post najžiarivejšieho hlavného mesta Karibiku. Zatiaľ čo Havana nedokázala získať späť svoju niekdajšiu slávu, hlavné mesto DR si udržalo svoju slávu.

Prečítajte si tiež: Omán – Karibik Orientu

Ak hľadáte krásne pláže a ubytovanie s all inclusive, nájdete ich v Boca Chica, ale ostrieľaní cestovatelia vám povedia, že El Malecon a Stará štvrť, známa tiež ako Zona Colonial, vám poskytnú lepší zážitok z hľadiska luxusného ubytovania a stále budete blízko pláže. V Starej štvrti sa tiež nachádza Calle El Conde, dlhý bulvár plný obchodov, barov, reštaurácií, umeleckých galérií, kaviarní, trhov a ďalších turistických atrakcií. Calle El Conde je takmer v centre mesta Zona Colonial a práve tu nájdete aj hotely za veľmi prijateľné ceny. Nachádza sa tu aj niekoľko hostelov, no tie nie sú najlepšou voľbou na pobyt v Dominikánskej republike. Oplatí sa vám rezervovať si klasický hotel.

V El Malecon a jeho okolitých štvrtiach, nájdete veľa vzrušujúcich miest, ale poraďte sa s personálom hotela, aby ste sa nezatúlali do nebezpečných štvrtí.

2. Punta Cana, letovisko s all inclusive a úžasnými plážami

Za oživením cestovateľského ruchu Dominikánskej republiky je hlavne obľúbené dovolenková destinácia Punta Cana. Mnoho turistov spája tento pobrežný región s najideálnejším pobytom v Dominikánskej republike. Niektoré z najobľúbenejších turistických balíčkov predávaných v Európe sú určené pre návštevníkov, ktorí pristávajú na medzinárodnom letisku Punta Cana a odnášajú ich do all inclusive rezortov na pláži.

Punta Cana je letovisko postavené špeciálne pre turistov. Ak tu ostanete, budete mať pocit, akoby bolo toto mesto navrhnuté práve pre vás, pretože to tak aj bolo. Nachádza sa tu 11 pláží, z toho sú dve určené na surfovanie. Pláže ponúkajú rôzne aktivity od šnorchlovania, potápania, rybolovu, jazdy na kajaku, jazdy na koni, až po golf, vodné parky pre deti a veľa iného.

V Punta Cana nenájdete žiadnu koloniálnu architektúru. Je to úplne nové a veľmi moderné letovisko. Možnosti ubytovania začínajú plážovými ubytovňami, ktoré sú honosnejšie a lacnejšie, ako by ste čakali inde v Dominikánskej republike, ale určite stoja za to, aby ste v nich zostali. All inclusive rezorty sú hlavným ťahúňom a ceny sú tvrdo konkurenčné. Najpôsobivejšie plážové letoviská majú zaujímavé ceny, no nájdete tu ubytovanie aj za rozumnejšie ceny. K dispozícii sú tiež príjemné penzióny a dlhodobé prenájmy za férové ​​ceny. Strediská all inclusive majú čo ponúknuť, aby prilákali väčšinu turistov.

3. Bayahibe, miesto v Dominikánskej republike ideálne na potápanie

Ak sa venujete potápaniu, oceánskym aktivitám a prieskumu pod vodou, tak by ste v Dominikánskej republike mali navštíviť Bayahibe. Rozmanitosť morských ekosystémov a druhov v Bayahibe, môže konkurovať rozmanitosti Kostariky. Aby ste si potápanie a šnorchlovanie zatraktívnili, kúsok od pobrežia sa nachádzajú potopené historické vraky.

Prečítajte si tiež: Najlepšie miesta na šnorchlovanie v Egypte

Pokiaľ ide o možnosti ubytovania, nachádza sa tu niekoľko letovísk s all inclusive až po malé plážové hotely za mimoriadne rozumné ceny. Ak zostanete v Bayahibe iba počas návštevy Dominikánskej republiky, nebudete sklamaní, pretože je to nádherné miesto.

4. La Romana, jedno z najluxusnejších oblastí

Historická La Romana vždy priťahovala bohatých návštevníkov. Aj pre túto skutočnosť, danú oblasť radi navštevujú osobnosti, ako sú Beyonce, Jay-Z, či Marc Anthon. Každý hotel v La Romana je úžasný a štýlový.

Toto nie je ten typ destinácie, kde turisti nájdu lacné ubytovanie, táto oblasť stojí za celodenný výlet. Prístav je veľmi luxusný a to isté platí aj o stravovaní a životnom štýle.

La Romana je tiež domovom významného archeologického náleziska, kde sa môžete dozvedieť o ľuďoch z Taina, ktorí pravdepodobne prišli na palube lodí, ktoré vyrobili vo Venezuele storočia predtým, ako Kolumbus objavil Hispaniolu.

5. Juan Dolio, cenovo dostupná plážová oblasť vhodná pre rodiny s deťmi

Predtým, ako sa Punta Cana stala hlavným centrom turistického ruchu vhodného pre rodiny s deťmi, sa Juan Dolio zmenilo z rybárskej dediny na pobrežné letovisko.

Ak sa rodina s menšími deťmi rozhodne zostať v Santo Domingu, je dobré absolvovať 40 minútovú jazdu do mesta Juan Dolio, kde nájdete zábavné parky, absolvujete rybárske výlety a poľnohospodársku turistiku.

Ak ste milovníkom rumu, budete chcieť navštíviť centrum Barcelo Center a absolvovať ochutnávky v miestnom liehovare. Budete mať možnosť ochutnať prémiové rumy vyrobené zo špeciálnych druhov cukrovej trstiny.

Juan Dolio ponúka cenovo dostupnejšie ubytovanie v porovnaní s Punta Cana. Nájdete tu ubytovania s all inclusive až po malé plážové hotely s bazénmi a tiki barmi, ktoré je možné si rezervovať za veľmi prijateľné ceny.

6. Santiago de los Caballeros, miesto s bohatou koloniálnou architektúrou a ekoturizmom

Zatiaľ čo šľachtickí španielski osadníci si väčšinou vyberali La Romanu ako svoje najobľúbenejšie miesto na pobyt v Dominikánskej republike, tí, ktorí hľadali buržoáznejší život, sa usadili v Santiagu, regióne, kde bolo poľnohospodárstvo vždy životným štýlom.

Život je v Santiagu jednoduchší, dostupnejší a priateľskejší. Toto je miesto, kde nájdete turistov, ktorí nemajú problém ubytovať sa aj v miestnych hosteloch, bez potreby okázalého luxusu. V Santiagu sa nachádzajú skôr skromnejšie hotely ako luxusné, ale všetky sú dostupné za veľmi atraktívne ceny. Santiago je tiež dobrým miestom na dlhodobé prenájmy a ponúka tiež rôzne možnosti ekoturistiky, ako aj prehliadku pláží so sprievodcom.

Niekto môže namietať, že Santiago ponúka viac kultúry ako Santo Domingo. Odráža sa to práve v zrekonštruovanej koloniálnej architektúre a niekoľkých múzeách v centre mesta.

7. Las Terrenas, ideálne miesto pre zamilované páry

Existuje veľa dôvodov, prečo zostať v Dominikánskej republike, ale ak máte idylické vízie o tom, ako by mala vyzerať ideálna karibská dovolenka, odporúčame práve Las Terrenas. Je to veľmi pekné pobrežné mesto, ktoré v posledných rokoch objavujú moderní cestovatelia, najmä páry, ktoré hľadajú romantickú dovolenku.

Existuje tu sedem pláží, a jednou z najlepších je Las Ballenas, kde môžete vidieť blízko pobrežia veľryby. K možnostiam ekoturistiky patria aj výlety loďou, ktoré prechádzajú cez mangrovové kanály. Las Terrenas tiež ponúka niekoľko skrytých zátok s panenskými plážami, ktoré môžete fotografovať z diaľky, no nie sú otvorené pre verejnosť.

Všetky hotely sú tu úplne nové. Nájdete tu klasické ubytovanie s raňajkami, ale aj štýlové plážové chaty, za ktoré však môžete zaplatiť viac ako v Punta Cana, ale menej ako v La Romana.

8. Cabarete, raj pre windsurfing a kiting

Podľa svojho názvu je Cabarete bohémske plážové mesto, ktoré láka hlavne mladých turistov, túžiacich po zábave. Niektorí turisti, ktorí sa rozhodnú prespať na ostrove, preskočia zvyšok ostrova a usadia sa tu na celý svoj pobyt v DR.

Surfovanie, paddleboarding, kiting, windsurfing a šnorchlovanie sú obľúbené aktivity pre túto oblasť. V noci zas žije v plážových baroch a tanečných kluboch v neďalekom malom meste.

Táto oblasť má najvyššiu koncentráciu hostelov a chát v DR, ale môžete tu nájsť aj niekoľko luxusných plážových hotelov. Toto nie je dovolenkové miesto vhodné pre rodiny s deťmi. V závislosti od hotela, v ktorom sa rozhodnete ubytovať, sa vám môže zdať, že toto mesto nikdy nespí.

9. San Felipe de Puerto Plata, miesto bohaté na hory a zlaté piesočné pláže

Niektoré z najvyšších bodov Hispanioly sa nachádzajú v pohorí, ktoré pretína ostrov od Haiti až po DR. Tu nájdete hornatú oblasť San Felipe.

Ak zostanete v oblasti Puerto Plata, vaša voľba sa zúži na Cabarete a San Felipe. Keď sa vydáte na prehliadku San Felipe lanovkou, nezabudnite si vziať fotoaparát. Nielenže sa vám naskytnú dych vyrážajúce výhľady, ale v najvyššom bode sa nachádza aj replika slávneho súsošia z Rio de Janeiro, Krista Vykupiteľa.

Prečítajte si tiež: Viete vymenovať všetkých novodobých sedem divov sveta?

Turisti si v San Felipe môžu vychutnať striedanie hôr so zlatými piesočnatými plážami, ale centrum tohto pôvabného mesta, ktoré je po celý rok obdarené veľmi príjemným podnebím, stojí za návštevu aj vďaka regionálnej kuchyni.

Nájdete tu niekoľko hostelov a apartmánov v malej štvrti v centre mesta za veľmi prijateľné ceny, ale tieto ubytovania bývajú veľmi sparťanské. Väčšie pohodlie nájdete v plážových hoteloch. Samozrejme nájde sa tu aj niekoľko hotelov s all inclusive za veľmi rozumné ceny.

10. Santa Cruz de Barahona, objavte kúsok samoty na regeneráciu v botanickom raji

Všetky dovolenkové miesta, ktoré sme doteraz preskúmali, sa nachádzajú na východnom a severnom pobreží DR. Santa Cruz de Barahona je na južnom pobreží a pôsobí tropickejšie a karibskejšie.

Santa Cruz je miesto, kde si môžete vychutnať samotu v botanickom raji. Toto je jediné miesto v DR, kde nájdete rezerváciu lesov s bohatými druhmi orchideí, ktoré nerastú nikde inde na svete.

Nachádza sa tu niekoľko pláží, ale najdostupnejšia je San Rafael. Okrem ekoturistiky a pláže tu nie je veľmi čo robiť, no za návštevu stoja reštaurácie s morskými plodmi.

Väčšinu ubytovania predstavujú chaty na pláži, ale nájdete tu aj niekoľko prázdninových prenájmov. Ceny sú v porovnaní so Santo Domingom nižšie.

11. Constanza, miesto ako stvorené, pre milovníkov prírody

Constanza sa nachádza v provincii La Vega a je trochu neobvyklým miestom. Posádka jednej z prvých Kolumbových plavieb tu založila tábor.

Nachádza sa tu údolie s mikroklímou, ktoré je podstatne chladnejšie ako na zvyšku ostrova. Ak sem prídete po novembri, nezabudnite si pribaliť sveter. Constanza sa nachádza ďaleko od pláže, ale ak sa chystáte na pešiu turistiku, určite si prídete na svoje.

Pozorovatelia vtákov a gastro turisti často odporúčajú Constanzu cestujúcim do Dominikánskej republiky, pretože tu existujú desiatky neobvyklých pôvodných druhov vtákov. Množstvo čerstvých produktov robí z tejto oblasti vyhľadávané miesto v oblasti gastronómie.

Vidiecke chaty a horské hotely sú jediné možnosti ubytovania v Constanze a všetky sú ponúkané za férové ​​ceny.

12. Las Galeras, úžasná plážová oblasť s menším počtom turistov

Las Galeras je pobrežné mesto na severovýchodnom cípe ostrova, ktoré turisti ešte len začínajú objavovať. Ak sa tam rozhodnete vycestovať, zistíte, že ide o miniatúrnu verziu Punta Cana.

Pláže tu nie sú preplnené hotelmi all inclusive. V skutočnosti väčšina hotelov sa nachádza približne 10 minút od pláže. Ceny sú o niečo vyššie ako v Punta Cana, a to preto, že väčšina hotelov je nových, čo znamená, že investori sa snažia svoje investície získať späť. Čo nenájdete, je Las Galeras sú preplnené pláže.

V Las Galeras vzniká pekná gastronomická scéna vďaka európskym kuchárom, ktorí si tu v posledných rokoch otvorili reštaurácie. Vďaka aktívnemu rybolovu a miestnym farmám je toto mesto ideálne pre objavovanie nových chutí Dominikánskej republiky.

Ak chcete navštíviť skryté pláže, Las Galeras je skvelým východiskovým bodom, pretože miestne cestovné kancelárie vás sem radi zavedú. Turisti nájdu v meste aj lacnejšie hotely. Luxusné dlhodobé prenájmy sú bližšie k pláži a niektoré z nich ponúkajú nádherný výhľad.

Zdroj
Zdroj foto: www.pixabay.com
0