Dominikánska republikaKaribik

10 najkrajších pláži Dominikánskej republiky

dr9

Dominikánska republika je miestom, kde si na svoje prídu všetci, milovníci histórie, prírody, dobrého jedla, zábavy aj oddychu na slnečnej pláži. Miestni obyvatelia sú známi tým, že sú veľmi srdeční a pohostinní, radi vám teda ukážu, kde sa najlepšie najesť a kde môžete tancovať až do rána.

Dominikánska republika je svieži tropický ostrovný raj, obklopený Atlantickým oceánom na severe a Karibským morom na juhu. Krajina sa môže pýšiť nádhernými rezortmi, hotelmi, rôznymi športovými, rekreačnými a zábavnými možnosťami vyžitia. Môžete si tu zatancovať vzrušujúce merengue, preskúmať staroveké pamiatky minulých storočí, vychutnať si lahodnú dominikánsku gastronómiu, či špeciality, ako cigary, rum, čokoládu, kávu alebo si užiť dobrodružstvá ekoturistiky.

Hlavné mesto Santo Domingo ročne navštívi množstvo turistov, za návštevu však stoja aj Punta Cana, Costa Verde či Sosúa.

Dominikánsku republiku môžete navštíviť v každom mesiaci. Svoje čaro má počas horúcich letných dní, ale aj v období dažďov. Ideálny čas na návštevu teda závisí najmä od toho, kedy ste ochotní vziať si pár dní dovolenky a koľko chcete do výletu investovať. Najviac turistov navštívi Dominikánsku republiku zvyčajne počas suchého obdobia, a to od decembra do apríla, kedy tu prevládajú príjemné teploty. Ak sa chcete vyhnúť davom ľudí a nevadia vám horúčavy a dažde, odporúčame sa sem vybrať v čase od júna do novembra.

Pobrežie tejto krajiny je dlhé 1 600 kilometrov a z toho až 300 kilometrov tvoria rozmanité pláže, jednoznačne si teda je z čoho vyberať. Na svoje si prídu extroverti, ktorí milujú spoločnosť iných ľudí a dobrú zábavu, ale aj tí, ktorí chcú mať kúsok pláže len pre seba.

Pobrežie Karibiku a Atlantiku lemuje viac ako 200 pláží, z ktorých mnohé zostávajú nepreplnené a nerozvinuté. Navštívte svetoznámy 48-kilometrový úsek Punta Cana, ale zvážte aj svetové pláže Samaná, ako je Playa Rincon. Na severnom pobreží budete mať z čoho vyberať, od Playa Cabarete po Playa Grande, alebo Playa Punta Rucia. Vydajte sa mimo známych trás na Playa El Valle, alebo Playa Frontón, kam sa dostanete loďou.

Pláže sú bezpečné po celý rok, zatiaľ čo severné pobrežie si vyžaduje pred kúpaním väčšiu pozornosť, hlavne z dôvodu poveternostných podmienok. Nedele sú pre Dominikáncov rodinným plážovým dňom, a preto môžete celé rodiny vidieť užívať si slnečné dni na pláži s množstvom jedla a hudby. Krajina ponúka veľké množstvo exotických pláži, a my vám prinášame 10 najkrajších, ktoré pri návšteve krajiny musíte vidieť.

Top 10 pláží v Dominikánskej republike

Medzi jednu z najobľúbenejších pláži patrí Bávaro v Punta Cana. Turisti toto miesto vyhľadávajú najmä kvôli luxusným rezortom, láka však aj jemným bielym pieskom a azúrovo modrou vodou. Tá je ako stvorená pre milovníkov plávania.

Medzi pokojnejšie pláže patrí Playa Rincon v provincii Samaná. Tu sa davy turistov netlačia, pláž je na izolovanom polostrove a dostanete sa sem loďou z neďalekého mestečka Las Galeras. Veľké rezorty tu nečakajte, nájdete tu však niekoľko útulných reštaurácií.

Medzi najlepšie pláže Dominikánskej republiky patrí aj Cayo Levantado, taktiež v provincii Samaná. Tento poklad nájdete na malom ostrove Bacardi Island, kam sa dostanete loďou z mesta Samaná. Pláž je rozdelená na dve časti, verejná časť je posiata drobnými barmi a reštauráciami, zatiaľ čo súkromná časť je súčasťou rezortu Gran Bahia Principe Cayo Levantado Hotel.

Ak sa vyberiete do Dominikánskej republiky, vynechať by ste nemali ani pláž Bahia de las Aguilas. Výnimočná je tým, že tu nenájdete žiaden hotel, obchod, bar, ani reštauráciu. Pláž je totiž súčasťou oblasti, Národný park Jaragua.

Nádherným výhľadom a bielym pieskom si vaše srdce získa aj pláž Cabo Rojo. Navyše, v tejto oblasti sa nachádzajú mimoriadne zachovalé koralové útesy a k Bahia de las Aguilas je to odtiaľ len na skok.

Pozdĺž Puerto Plata sa zas tiahne zlatistá pláž Playa Dorada, ktorá láka turistov najmä kvôli výhľadu na neďaleké hory s priezračnou vodou a jemným pieskom, kde si oddýchnete v tieni paliem. Aj keď tu nájdete aj množstvo rezortov, sú rozmiestnené tak, aby mali turisti stále pocit, že sú v prírode a nie v rušnom meste.

Súčasťou Rio San Juan je pláž Playa Grande. Vďaka vlnám Atlantiku je toto miesto ako stvorené pre milovníkov vodných športov, najmä pre milovníkov surfovania. Pláž je dlhá viac ako kilometer, je preto pravdepodobné, že si tu kúsok miesta pod palmami nájdete aj počas tých najrušnejších dní.

Medzinárodne známou plážou je aj Kite Beach, ktorú milujú najmä športovci. Je súčasťou mesta Cabarete a nuda vám tu jednoznačne nehrozí. Každoročne sa tu koná svetový šampionát vo vodných športoch, Master of the Ocean. Samozrejme, vítaní sú aj začiatočníci.

Pláž Playa Fronton, ktorá je prístupná iba loďou alebo štvorhodinovou spiatočnou túrou so sprievodcom, je úplne nerozvinutá pláž. Krištáľovo čistá voda a palmami posiaty, mäkký, zlatý piesok je podopretý dramatickými čiernymi útesmi, ktoré vytvárajú takmer neskutočnú krajinu, akú nenájdete v iných oblastiach Dominikánskej republiky.

Malé prímorské mestečko Juan Dolio je tým pravým miestom pre zábavnú a živú dovolenku na pláži. Tento úsek zlatého piesku lemovaný palmami je ideálny na hranie sa vo vlnách a na opaľovanie. Juan Dolio, ktoré sa nachádza pozdĺž karibského pobrežia medzi Santo Domingo a Punta Cana, je navštevovaný zahraničnými turistami, ako aj Dominikáncami. Nájdete tu kombináciu dovolenkových prenájmov a all-inclusive rezortov.

Ak si vás teda Dominikánska republika získala, stačí si už len vybrať, na ktorú z pláží sa pozriete skôr. 

Zdroj: www.bahia-principe.com www.tripadvisor.ie www.planetware.com www.thetopvillas.com
Zdroj foto: www.www.pexels.com

 

0