AfrikaEgypt

Najlepšie miesta na šnorchlovanie v Egypte

more11

Červené more v Egypte je vďaka bohatým koralovým útesom a rozmanitému podmorskému životu jedným z najlepších miest na šnorchlovanie i potápanie. Vody sú pokojné, čisté a veľmi bezpečné pre všetky vekové skupiny.

Najlepšie obdobie na šnorchlovanie v Egypte je od mája do konca júna a od polovice septembra do novembra! Či už dávate prednosť koralovým útesom alebo priateľským delfínom, v Egypte si jednoznačne prídete na svoje.

Aké miesta na šnorchlovanie v Egypte navštíviť?

Turistické mestá sú rôzne, ale majú spoločnú črtu: jedinečný podmorský život. Bez ohľadu na to, kde v Egypte šnorchlujete, útesy sú ohromujúce, plytké a blízko pobrežia. Poskytujú morské prostredie plné pestrofarebných a jedinečných morských druhov.

Ostrov Giftun

Podmorský svet na ostrove Giftun

Malý ostrov Giftun je vzdialený necelú hodinu od Hurghady. Ponúka nekonečné možnosti podmorského sveta. Najkrajšou časťou ostrova je pláž Mahmya, ktorá je chránenou oblasťou. Na ceste tam, môžete všade vidieť delfíny! Ostrov Giftun je ideálny na šnorchlovanie kvôli slávnemu koralovému útesu, ktorý vás chytí za srdce svojimi farbami a pestrou paletou rýb.

Abu Dabbab Bay

Podmorský svet v Abbu Dabab Bay

Zátoka Abu Dabbab sa nachádza neďaleko mesta Marsa Alam a je jedným z najznámejších miest na šnorchlovanie v Červenom mori. Je to jedno z mála miest na svete, kde sa môžete potápať s veľmi vzácnym a ohrozeným dugongom. V zátoke Abu Dabbab v skutočnosti žijú dvaja dugongovia, ktorí sa volajú Dennis a Dougal. Zaujímavé sú aj obrie zelené morské korytnačky, ktoré možno vidieť takmer každý deň.

Prečítajte si tiež: 8 úžasných miest, ktoré by ste v Egypte mali navštíviť

Sharm el Sheikh

Podmorský svet v Sharm EL Sheikh

Sharm el Sheikh je novšie mesto, oveľa viac európske ako Hurghada. Niektorí ľudia hovoria, že je to výhoda, iní to považujú za negatívum, pretože nepociťujú skutočnú arabskú atmosféru. Existuje tu len niekoľko piesočných pláží, ale sú tu úžasné útesy pokryté farebnými, živými korálmi. Murény, raje, chobotnice a korytnačky sú dennými návštevníkmi útesov. Ak budete mať šťastie, uvidíte manty alebo dokonca žraloka veľrybieho! Najlepšie miesta na šnorchlovanie v Sharm el Sheikhu sú Ras Nasrani a Ras um el Sid.

Dahab

Podmorský svet v Dahab

Bývalá rybárska dedina s beduínskym životným štýlom, živými útesmi a ohromujúcim morským životom. Dahab, zlaté mesto je považované za jedno z najcennejších Sinajských miest na potápanie a šnorchlovanie. Leží približne 80 kilometrov severovýchodne od Sharm el Sheikhu, hodinu jazdy od medzinárodného letiska Sharm el Sheikh. Táto lokalita v štýle hippies má čo ponúknuť pre tých, ktorí majú radi tradíciu a živý podmorský život.

Nájdete tu príležitosti na šnorchlovanie vhodné pre začiatočníkov ale aj pre pokročilých. Najlepšie miesta na šnorchlovanie v Dahabe nájdete po celej dĺžke dediny, všetky sú zadarmo a ľahko dostupné.

Ostrov Utopia

Podmorský svet na ostrove Utopia

Výstižne pomenovaný ostrov. Naskočte na loď zo Safagy a vydajte sa za dobrodružstvom do gigantického koralového útesu, ktorý je domovom nádherne zafarbených rýb a koralov, jasne žltých skalárov a fluoreskujúcich morských ježkov. Tieto koralové záhrady by ste mohli skúmať celé hodiny.

Sha’ab El Erg

Tento útes v tvare podkovy je jedným z najjužnejších útesov pri pobreží Hurghady a v rukáve má niekoľko prekvapení. Po prvé, sa tu nachádza Dolphin House Reef, oblasť, ktorú využívajú delfíny skákavé ako škôlku pre svoje mláďatá. Po druhé, Poseidonova záhrada, v ktorej sa nachádzajú koralové vrcholy, rovnako ako pestrofarebné útesové ryby. Čo nesmiete prehliadnuť je Maják a nachádza sa na východ od hlavného útesu. Nachádza sa v ňom veľkolepá koralová stena, z ktorej 20 metrov dlhý priechod čaká na vaše preskúmanie.

Šnorchlovanie je skvelá zábava a oveľa lacnejšia ako potápanie. Venovať sa mu môžu začiatočníci aj skúsenejší. Výbavu na šnorchlovanie si môžete prenajať vo väčšine potápačských centier. Ak však plánujete stráviť veľa času na dovolenke šnorchlovaním, je lacnejšie priniesť si vlastné vybavenie z domu.

Zdroj: www.travel2egypt.org www.dealchecker.co.uk www.snorkelaroundtheworld.com www.memphistours.co.uk
Zdroj foto: www.unsplash.com
0