Zaujímavosti

10 exotických rajov v Európe

Európa11

Túžite po kvalitnom oddychu? Nemusíte ani cestovať do trópov, aby ste si dopriali dovolenku v exotickom raji. V skutočnosti sa v Európe nachádza množstvo fantastických plážových destinácií, najmä okolo Stredozemného mora. 

Takže predtým, než si zarezervujete svoj ďalší výlet, pozrite sa na náš výber najlepších exotických rajov v Európe!

Santorini, Grécko

Štýlové a romantické Santorini je najvyhľadávanejším gréckym ostrovom. Nachádza sa v súostroví Kyklady a je domovom krásnych pláží v Európe. Na tomto ostrove vynikajú pláže so sopečným pieskom, ktorých farby siahajú od čiernej uhoľnej až po žiarivú červenú, či klasickú bielu a aj vďaka tomu je Santorini obľúbenou plážovou destináciou v Európe.

Jednou z najznámejších pláží na ostrove je Red Beach, lemovaná členitými útesmi okrovej farby. Medzi ďalšie pláže, ktoré si na ostrove môžete užiť, je pláž Perissa s čiernym pieskom, pokojná pláž Vlychada a idylická Biela pláž. Okrem toho je Santorini známe svojimi luxusnými letoviskami a vzrušujúcimi západmi slnka. Čo viac si môžete priať na európskej dovolenke na pláži?

Francúzska riviéra, Francúzsko

Francúzska riviéra je zárukou nezabudnuteľnej dovolenky. Chutná kuchyňa, delikátne vína, pôsobivé výhľady, krásne zátoky, azúrová voda a čarovné pláže z nej robia doslova raj pre cestovateľov. Nice, Cannes, St.Tropez a Antibes sú len niektoré z obľúbených letovísk, kde môžete prežiť idylickú dovolenku.

Dubrovník, Chorvátsko

Dubrovník je známy pre svoje historické opevnené staré mesto. Perla Jadranu ako ju mnohí nazývajú vás okamžite zaujme svojou architektúrou. Dubrovník ponúka okrem histórie aj niekoľko krásnych pláží, kde môžete do sýta relaxovať a užívať si prímorskú atmosféru. Veľkou atrakciou v tomto meste je pozorovať západ slnka z hory Srd, z ktorej je možné vidieť z jednej strany Chorvátsko a z druhej strany Bosnu a Hercegovinu.

Sicília, Taliansko

Ostrovná Sicília patrí medzi najpríťažlivejšie ostrovy Európy. Pre niektorých turistov je dokonca tým najkrajším. Krásne mestečká, úzke uličky,nádherné zátoky, činné vulkány, skvelá sicílska kuchyňa, dobré víno a krásne pláže robia z tohto ostrova skvelú voľbu pre dovolenku  v Európe.

Ayia Napa, Cyprus

Ayia Napa je jednou z najobľúbenejších cyperských destinácií a nepochybne jednou z najlepších destinácií v Európe. Očakávajte očarujúce pobrežie s bielym pieskom, krištáľovo čistou vodou a množstvom turistických zariadení.

Najikonickejším miestom Ayia Napy je Nissi. Pláž Nissi je obľúbená hlavne medzi milovníkmi vodných športov. Nachádza sa tu 500-metrový úsek žiarivo bieleho piesku, ktorý sa môže pochváliť nespočetným množstvom pláži, ako aj živou klubovou scénou.

 

Prečítajte si tiež:

10 najkrajších pláží Dominikánskej republiky

12 najlepších turistických atrakcií v Turecku

 

Sardínia, Taliansko

Druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori, talianska Sardínia, je ďalšou tropickou destináciou, ktorá je oveľa bližšie k vášmu domovu, ako by ste čakali. Pôvabná Costa Smeralda je letným horúcim miestom Sardínie už od 60. rokov. Ale pobrežná krása ostrova tu nekončí.

Skryté zátoky a pláže, vrátane očarujúcej Ružovej pláže v Budelli, vám poskytnú množstvo miest pre vašu dokonalú dovolenkovú fotografiu. Odhliadnuc od pláží, Sardínia tiež ponúka turistické miesta plné divokej prírody, malebnej dedinky a vynikajúce kulinárske špeciality.

Comino, Malta

Malta je miestom pohody a romantiky. Turistov láka príjemným subtropickým podnebím, krištálovo modrým morom a pohostinnou atmosférou. Jedným z najatraktívnejších miest je Comino, malý ostrov, ktorý svojich návštevníkov ohromuje nádhernou tyrkysovou lagúnou, pričom Modrá lagúna je jednou z najkrajších pláží v Európe.

Ibiza, Španielsko

Ibiza, je „najdivokejším“ ostrovom v Stredozemnom mori. Nájdete tu však oveľa viac ako len nočný život. Dlhé úseky pláží a skryté zátoky, ako je Cala Blanca, vám poskytnú to pravé miesto, kde sa môžete opaľovať alebo sa potápať. Odporúčame navštíviť aj Pláž Cala d’Hort z ktorej je dokonalý výhľad na masívny útes Es Verde.

Porto Santo, Madeira, Portugalsko

Ostrov sa nachádza v Atlantickom oceáne a je ďalšou perfektnou celoročnou destináciou v Európe. Pozoruhodná scenéria, pláže s jemným pieskom a množstvom miest na šnorchlovanie sú skvelým dôvodom prečo navštíviť toto čarovné miesto. Madeira a Porto Santo ponúkajú okrem pláží aj množstvo turistických možností, nádherné tropické záhrady a bohatú kultúru.

Mykonos, Grécko

Mykonos presne vie, ako spojiť storočia fascinujúcej histórie s dovolenkovou „dekadenciou“. Tento slnečný grécky ostrov inšpiruje rôznymi plážami, nedotknutou scenériou, veternými mlynmi zo šestnásteho storočia, ktoré môžete obdivovať pri západe slnka, nádhernou kykladskou architektúrou a legendárnym nočným životom. Od opaľovania po windsurfing, až po plážové párty od súmraku do úsvitu.

Zdroj Zdroj
Zdroj foto: www.pixabay.com
0